Mi történik a fonttal?
Rég nem látott mélységben a brit fizetőeszköz, ehhez pedig nagyban hozzájárult az új kormány is. Meg az amerikai jegybank.
Rég nem látott mélységben a brit fizetőeszköz, ehhez pedig nagyban hozzájárult az új kormány is. Meg az amerikai jegybank.
Liz Truss két évre be akarja fagyasztani az energiaárakat, és hatalmas összeget szán erre. Emiatt a konzervatív kormány óriási hiteleket kényszerül felvenni, de az ellenzéki Munkáspárt azt javasolja: vessenek ki extraprofitadót az energiaóriásokra.
Saját szövetségeseivel és keményvonalas konzervatívokkal töltötte fel kabinetjét Liz Truss, a kirívóan jobboldali kormány azonban kérdéses, mennyire jó merítés egy olyan időszakban, ahol a lakosság és a zöld energia támogatása lenne a cél a piac és a fosszilis energiacégek megerősítése helyett.
Rishi Sunak tűnik a favoritnak, de egy friss kutatás szerint kikapna, akár Penny Mordaunttal, akár Liz Truss-szal kerülne szembe az utolsó voksolási fordulóban.
Boris Johnsonék a Munkáspártnak intenek be az indítvánnyal, akinek nem hagyták, hogy a miniszterelnök ellen szavazzanak. Mindeközben megkezdődött az utódlási harc első fordulója is.
A szavazási folyamatot már szerdán elkezdik, az utolsó két jelöltről a Konzervatív Párt teljes tagsága dönt majd. Versenyben van a pártelnöki posztért az a két politikus is, akinek a távozása magával sodorta Boris Johnsont.
A telefonját babrálta Tim Willcox, miközben a kollégája a kormányválságról tudósított.
A belügyi, a közlekedési és a gazdasági felzárkóztatásért felelős tárca vezetője szerint is távoznia kellene a brit miniszterelnöknek. Utóbbit Johnson menesztette.
Az egészségügyi és a pénzügyminiszter távozásánál már csak az azt kísérő, nyilvánosságra hozott levél lehet fájóbb a brit kormányfő számára.
"Nehéz indokokat találni" a brit kormány magatartására – áll a koronavírus-járvány elleni korlátozások idején tartott Downing Street-i partik ügyében elvégzett vizsgálat szerdán közzétett jelentésében.
A britek 1952 és 1991 között több tucatszor végeztek kísérleti atomrobbantásokat, szerte a világban.
Mindössze huszonnégy óra leforgása alatt öt magas beosztású munkatársát vesztette el a brit miniszterelnök. A nagy kérdés az, elhagyják a süllyedő hajót vagy valójában menesztette őket Johnson.
Az eset még 2020 májusában történt, amikor a járványhelyzet miatt a kormány megtiltotta az összejövetelek szervezését.
Dominic Raab, akinek meglehetősen feszült volt a viszonya a brit külügyi apparátussal, másik tárcát kapott a brit miniszterelnöktől. De nem csak ő.
A magyar produkciók szintén három hónapos vízummentességet élveznek Angliában.
Mindeközben Boris Johnsonék feloldották a járványügyi korlátozások nagy részét.
Kudarcba fulladt Boris Johnson „Utolsó Lélegzet” fantázianevű, felesleges programja.
Jelentésük szerint néhány évtized múlva karbonsemlegesek lehetnek a belföldi és nemzetközi járatok is. Környezetvédők nevetségesnek tartják a javaslatot.
A politikusok által használt telefonokra különleges szabályoknak vonatkoznak, így a PIN-kódok ismerete különösen fontos. A brit kormányzat több embere csak utólag jött rá, mennyire.
Korábban egy hónappal elhalasztották a korlátozások feloldásának időpontját, hogy még több embert beolthassanak. Három hét alatt már több mint 6,8 millió első és második dózist adtak be.